• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • DUYURULAR


 

DUYURU

                       

Malumlarınız olduğu üzere Kooperatiflerimiz ve Orman Köylülerimiz çalışmalarında birçok sorunla karşı karşıya bulunmaktadır. Bu sorunların zamanında çözülmemesinden gerek kooperatiflerimiz gerekse orman köylülerimiz büyük zarar görmektedir. Bu sorunlardan dolayı Kooperatiflerimiz kendilerinden beklenen hizmetleri gereği gibi yerine getirememekte, orman köylülerimiz yaşam koşullarının zor olduğu ormanlık alanlarda geçim sıkıntısı çekmektedir.

Yaşanan bu sıkıntılar Orman Köylümüzün tek örgütlü gücü olan Merkez Birliğimizce Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL tarafından her fırsatta basın aracılığı ile kamuoyunun gündemine getirilmekte, görüşlerimiz sunulmakta, yetkililerden çözüm istenmektedir.

Bu kapsamda Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL 18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat 17.00’de Kanal B Televizyonunda “ Bizim Topraklar” programına konuk olacaktır. Programın tekrarı 19 Ocak 2014 Pazar günü saat 07.00’de yayınlanacaktır.

Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL programda, 2013 yılının Orman Köylümüz açısından genel bir değerlendirmesini yaparak Kooperatiflerimizin ve Orman Köylülerimizin sorunlarını anlatacak ve çözüm önerilerimizi açıklayacaktır.