• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

Kooperatifçiliğe Yönelik Akademik Çalışmaları Destekleme Projesi (KOOP-TEZ) Ödül Töreni Gerçekleştirildi

 

Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında (TÜKOSEP) yer alan faaliyetler kapsamında, kooperatifçilik sektörünün önünün açılması, daha etkin ve verimli bir yapıyla geleceğe hazırlanması, ülke kooperatifçiliğinin gelişimine katkı sağlanması, kooperatifçilik alanında akademik eserlerin sayısının artırılması amaçlarıyla, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün Koordinasyonunda; kooperatifçilik alanında Türkçe tez hazırlamış, yüksek lisans veya doktora mezunlarının desteklenmesine yönelik olarak Kooperatifçilik Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri Destek Projesi (KOOP-TEZ) hazırlanmıştır.

 

 

21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Gününde bu projede ödül almaya hak kazanan tez sahipleri, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ ve projeye destek veren Kooperatif Merkez Birlikleri Genel Başkanlarının katılımı ile Bakanlık toplantı salonunda bir ödül töreni gerçekleştirildi.

 

Projenin Destekleyici kuruluşlarından biri olan Merkez Birliğimiz adına Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL; “Trakya Bölgesinde Kırsal Kooperatiflerin Katılımı ile Ekoturizmi Geliştirme Olanakları” konulu doktora tezi, tez değerlendirme komisyonunca desteklemeye hak kazanan Çağdaş İnan’a, 10.000TL’lik çek verdiği törende, gelecekte bu tür çalışmaların devam etmesi dileğini ifade etti.