• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

OR-KOOP’tan Anlamlı Açılış

Merkez Birliğimizin Kuruluş Kongresine katılmak üzere, 20 Eylül 1997 tarihinde Ankara’ya giderken elim bir trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden, Zonguldak Birliğimizin Kooperatif Başkanları ve Muhtarlarımız için yaptırılan anıtın açılışı gerçekleştirildi.

Ormancı şehitlerimiz için Bartın Zafer Köyün ’de Merkez Birliğimizce yaptırılan anıt, Genel Başkanımız Cafer Yüksel, Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar ve ilçe bürokratları, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, İl Genel Meclisi Üyeleri, Zonguldak Birlik Başkanımız Sabri Özgün, Genel Başkan Yardımcılarımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Müdürümüz Erdem Kaplan, Birlik Başkanlarımız, Genel Merkez personelimiz, Kooperatif Başkanları, yöneticileri ve ortakları ile köylüler katılmıştır.

Programda Zafer Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Tevfik Furuncu, TOOB Orman Ürünleri Meclisi Başkan Vekili Sabri Avcı, Zonguldak Birlik Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Sabri Özgün, Genel Başkanımız Cafer Yüksel ve Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar birer konuşma yaptı.

Genel Başkanımız Cafer Yüksel konuşmasında; “Aradan geçen 19 yılda biz arkadaşlarımızı unutmadık, onların acısı hep yüreğimizde yaşadı.   Bu anıt onların adını ve manevi şahsiyetlerini yaşatmak adına önemlidir. Bir kez daha şehitlerimiz; Cahit Aksoy, Ali Güney, Mehmet Güner, Durmuş Korkut, Recep Bayraktar, Sebahattin Özsoy, Osman İntepe, Kamil Özsoy, Mevlüt Ünal ve Recep Ünal’ı rahmet ve sevgi ile anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar ise yörenin başlıca geçim kaynağının ormancılık olduğuna vurgu yaptı. Şakar; Zor koşullarda hayatını idame ettiren Orman Köylüsünün korunması gerektiğini belirterek “Şehit ormancılarımızı rahmet ve sevgi ile anıyorum, mekanları cennet olsun” dedi.

Tören, Ulus Müftüsü Turgay Papurcu’nun okuduğu duanın ardından kurdele kesimi ile sona erdi.