• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

OR-KOOP Yönetiminden MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN’a Ziyaret

 

Orman işçiliğinde Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sürecinin “Yetkilendirilme”  çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL başkanlığında, MYK Başkanı Adem CEYLAN’ı makamında ziyaret ederek, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür ettiler.  

Ziyarete, Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL ile Birlikte Genel Başkan Yardımcılarımız; Sabri ÖZGÜN, İdris ŞENEL, İlhami İLHAN, Ahmet ÇETİNER, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Hasan YAŞAR, Hamdi KAPLAN, S. Özcan ÖZDEMİR, Abdullah AYDIN, Denetim Kurulu Üyelerimiz; Gazi SAZ, Hüseyin TABAK, Genel Müdürümüz Erdem KAPLAN, İdari Mali İşler Müdürümüz Mustafa Kemal YILMAZ ve Basın Danışmanımız Assiye YILDIRIM katıldılar.  

Ziyarette, Orman İşçiliğinin sorunları ve Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirmenin Orman İşçileri ve Ormancılık Sektörüne katkıları ele alındı. MYK Başkanı Adem CEYLAN; Orman Köylüsü bir ailenin çocuğu olması dolayısıyla orman işçiliğini yakından tanıdığını ve karşılaştıkları sorunlara bir nebze de olsun çözüm üreten tarafta olmaktan mutluluk duyacağını belirtti. 

CEYLAN;  “maden ve inşaat sektöründe maalesef çok kaza oluyor. Bunların istatistikleri var fakat orman işçiliğinde yaşanan kazalara ilişkin elimizde veri olmadığı için bilinemiyor, dolayısıyla da dikkat çekmiyor. Üzülerek belirtmeliyim ki ölümlü kazalar sıralamasında orman işçiliği ilk beş içerisinde yer alıyordur. Yeterlilik ve sertifika süreci biraz olsun acı sonuçların önüne geçmesi adına da son derece önemli. 

CEYLAN, Genel Başkanımıza hitaben; “Sayın Başkan, Yetkilendirme sürecinde yapmış olduğunuz özverili çalışma ve göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı size ve ekibinize teşekkür ediyorum. Biz Kurum olarak her zaman çözüm üreten tarafız ve sizlerle işbirliği içinde olacağız” dedi. 

Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL;  “OR-KOOP'un yetkilendirilmesi süreci 4 yıllık bir çalışma ile tamamlandı. Bu süreçte hem personelimiz hem de sahadaki birlik başkanlarımız çok büyük bir samimiyetle çalıştı. Tabii, önemli olan bu çalışmaların takdir görmesiydi. Bu süreçte vermiş olduğunuz destekten dolayı, başta Siz olmak üzere, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun tüm yetkilileri ve uzmanlarına, OR-KOOP ve Orman Köylümüz adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreci de işbirliği içerisinde başarı ile devam ettireceğimize inanıyorum” dedi.