• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

21 Mart Dünya Ormancılık Gününde ATA'MIZIN Huzurundayız...


21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla,  Ormancı Meslek Örgütleri ve Gönüllü Kuruluşların Genel Başkan ve Temsilcilerinden oluşan bir heyet, Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL Başkanlığında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzurundaydı. 


Mozoleye çelenk sunma merasiminin ardından Misakı Milli Kulesine geçildi. Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL heyeti temsilen Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.


Genel Başkanımız Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı;

“Aziz Atam,

Dünya Ormancılık günü nedeniyle Ormancı Meslek Örgütleri, gönüllü kuruluşlar ve Orman Köylüsünün temsilcileri olarak huzurlarınızdayız.

Ormanların Dünyada ve Ülkemizde öneminin kavranmasının memnuniyetinin yanında; Ormanlarımızda her türlü işçilik faaliyetini sürdürmekte olan orman köylülerinin yapmış olduğu bu işçiliklerin, bir meslek olarak tanımlanması da memnuniyet verici bir diğer gelişme olmakla birlikte; başta ormanlarımız olmak üzere tüm doğal varlıklarımızın, büyük bir tehdit altında olmasından, Kanun çıkarma ihtiyacı bile duymaksızın; ülkemiz ormancılığındaki tüzük, yönetmelik ve tebliğ gibi ikincil mevzuatlar ile yapılmakta olan yanlış düzenlemeler ve uygulamaların ormanlarımıza verdiği ve verebileceği zararlardan derin bir kaygı duymaktayız...

Aziz Atam,

Ormancılığımız ile ilgili olarak, çoğu olumsuz gelişmelerin yaşanmakta olduğunu görmekten dolayı son derece üzüntü duyuyor olmamıza karşın; ormancı meslek örgütleri, gönüllü kuruluşlar ve orman köylüsünün temsilcileri olarak, ormanların korunması ve geliştirilmesi için büyük bir inanç ve karalılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha ifade eder ve Huzurunuzda saygı ile eğiliriz.”

 

Tören hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.