• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

ORKOOP Kore Ormancılık Kooperatifi ile İyi Niyet Anlaşması İmzaladı.

ORKOOP ulusal ve uluslararası alanda kooperatifler arasında işbirliği ve dayanışmanın sağlanması, karşılıklı deneyimlerin paylaşılmasına büyük önem vermektedir. Bu kapsamda Uluslararası Kooperatifler Birliği (ICA) çatısı altında yer alan ormancılık kooperatifleri ile iyi ilişkiler kurmakta ve sektörel deneyimleri paylaşmakta ve görüş alışverişinde bulunmaktadır.

ICA 2017 Genel Kurulu Programı esnasında Kore Ormancılık Kooperatifleri Federasyonu (NFCF) ile yapılan görüşmelerde işbirliği çalışmalarının geliştirilmesi ve her iki ülke deneyimlerinin paylaşılması ve kooperatiflerinin ortak toplantılar yapması, çalışmalar yürütmesinde bir adım olarak iyi niyet ve işbirliği anlaşması (MOU) yapılması talebi gündeme gelmiştir.

Genel Başkanımızın onayı ve yetkilendirmesi çerçevesinde her iki ülkenin Ormancılık Kooperatifleri arasındaki İyi niyet ve işbirliği anlaşması NFCF Genel Başkanı Lee SEOK HYUNK ile ORKOOP Genel Başkanı Cafer YÜKSEL adına Eğitim, Araştırma ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ünal Örnek tarafından imzalanmıştır.