• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

TEST – OR Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Merkez Birliğimizce Mesleki Yeterlilik Konusunda hazırlanan "Ormancılık Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Belgelendirmenin Geliştirilmesi Projesi’nin (TEST – OR)"  kabulünden sonra Avrupa Mali Yardımlar Daire Başkanlığı ile 19.01.2016 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Kabul edilen proje 01.02.2016 – 30.11.2017 tarihleri arasında başarı ile uygulanmıştır. Ormancılık sektörü için önem taşıyan Yeterliliklere Dayalı Belgelendirmenin Geliştirilmesi konusunda büyük bir adım atılmıştır. ORKOOP Mesleki Yeterlilik Birimi 19 Haziran -14 Eylül 2017 tarihleri arasında Karabük, Sinop, Zonguldak, Bolu ve Muğla illerinde gerçekleştirilen Orman Üretim İşçisi, Orman yetiştirme ve Bakım İşçisi Ulusal yeterlilikleri kapsamında belgelendirme sınavlarında başarı sağlayan 323 kişiye belgeleri verilmiştir.

Ormancılık Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Belgelendirmenin Geliştirilmesi Projesi’nin (TEST – OR) kapanış toplantısı 16 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Toplantıya başta Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu, Avrupa Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olmak üzere Ormancılık Meslek Kuruluşlarımız Orman Mühendisleri Odası, Türkiye Ormancılar Derneği’nden yönetici ve uzmanlar ile projeyi yürüten ve çalışmalarda yer alan uzmanlar, Merkez ve alandan kooperatif yöneticilerimiz ve ortaklarımız katılmıştır.

 

Açılış Konuşmasını Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Genel Başkanı Sayın Cafer YÜKSEL ‘in yaptığı kapanış toplantısında Katılımcı kurum yetkilileri ve Sivil Toplum Kuruluşları da birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar konunun sektör için önemini, yapılan çalışmaları ve geleceğe yönelik hedeflerini dile getirdiler. Konuşmalar sonrası program kapsamında OR-KOOP Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Birimi (ORKOOP  MYB) tarafından bölgelerde sınavı geçenlere yapılan merkezde ve alanda törenlerle alanlarına göre hak ettikleri Mesleki yeterlilik Belgeleri teslim edilmiştir.

Test-Or Projesi Kapanış Toplantısı izlemek için tıklayınız.