• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

ORKOOP temsilcileri 11.Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu ve Çalışma Gruplarına katıldı.

Kalkınma Bakanlığı tarafından 2019-2023 dönemini kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı hazırlıkları 2017/16 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile resmi olarak başlamış ve ORKOOP’u temsilen Genel Müdürümüz Erdem KAPLAN, Ormancılık İşleri Koordinatörü Mehmet Ünal ÖZDOĞRU ve Eğitim, Araştırma ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ünal ÖRNEK Özel İhtisas Komisyonu ve Çalışma gruplarında  Merkez Birliğimizi temsil ettiler. 

Ormancılık sektörü ve Orman Köylülerimizi için 2019- 2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Ormancılık sektörünün yol haritasını ortaya koyacak, sağlıklı politikalar oluşturulması için yol gösterecek bu çalışmalarda resmi kurum kuruluşlardan, üniversitelerden, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinden konu ile ilgili yöneticiler, bilim adamları, uzmanlar yer almıştır. 

11. Kalkınma Plan döneminde ilgili tüm kesimleri kapsayan kamu kesimi, özel kesim, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği 43 adet özel ihtisas komisyonu ve 32 adet çalışma grubu kurulmuştur. Bu plan dönemi Merkez Birliğimizden temsilciler, Kırsal kalkınma, Girişimcilik Özel İhtisas Komisyonları ile Orman ve Orman Ürünleri Çalışma grubunda yer almışlardır. 

Merkez Birliğimizin temsilcileri bu kapsamda Aralık 2017 ve Şubat 2018 tarihleri arasında yapılan toplantılara iştirak etmişlerdir.  Komisyon ve çalışma gruplarında ORKOOP’un ulusal ve uluslararası ölçüde çalışmaları,  deneyimleri ve görüşleri ve beklentileri aktarılmıştır. Başta temsil ettiğimiz Orman Köylüleri ve sektörümüz olmak üzere ülkemizin ekonomik ve sosyal bakımından gelişimine ve refahına katkı verecek çalışmalar katkılar sunulmuştur. Önümüzdeki dönemde sağlıklı ve sürdürülebilir politikalar oluşturulması, yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri ortaya koyacak temel politika dokümanı ortaya konulmasına destek olunmuştur.