• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

ICAO Yönetimi Ankara’da Toplanıyor

Uluslararası Kooperatifçilik Örgütü (ICAO) Uluslararası Kooperatifler Birliği yapısı içinde yer alan tarım kooperatiflerinin küresel temsilcisidir. 1951'de kurulan örgütün sekiz sektörel organizasyonundan en büyüklerinden biridir. Örgüte üye 30 ülkeden 38 kuruluşu temsil etmektedir.

ORKOOP Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL’in Avrupa’yı temsilen yönetimine yer aldığı Uluslararası Tarım Kooperatifleri Örgütü’ nün 2018 yılı ilk yönetim toplantısı 5-7 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da toplanacaktır. Toplantıya Kore, Japonya, Hindistan, Brezilya, Uganda, Norveç, Polonya’dan ve Türkiye’den ICAO yönetim kurulu üyeleri, ICAO Sekreteryasından yöneticileri ve uzmanları katılacaktır. Yönetim Programı kapsamında düzenlenecek seminere ise ülkemizden konu ile ilgili bakanlıklardan, üniversitelerden, kooperatiflerden ve ilgili kurum ve kuruluşlardan katılım beklenmektedir. 

Dünyadaki tanınmış tarım kooperatifleri liderlerinin bir araya geleceği bu etkinliklerde ICAO Yönetim Toplantısı ile ülkemiz kooperatifçilerinin bir araya gelmesi sağlanacaktır. Ülkemizde tarımda yaşanan sorunlar dikkate alındığında sorunların çözümü noktasında ülke deneyimlerinin paylaşılması ve kooperatifler arası işbirliği ortamı yaratılması planlanmaktadır.