• Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı Yenice Orman İşletme Müdürlüğü, Kızılkaya Orman İşletme Şefliği dahilinde Birliğimize Bağlı S.S. Şenköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarımı
 • Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl Bursa OR-KOOP bölge Birliği "1163 sayılı kooperatifler kanunu" bilgilendirme toplantısını inegöl'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi. Bursa Or-Koop dağ yöresinde büyük bir ihtiyaç haline gelen iş makinası konusunda sundugu proje gündeme geldi.
 • Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
Sinan Aydın " Orman Köylüsü Sadece Orman Yangınlarında Hatırlanıyor" dedi.
 • Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
Ahmet Çetiner "Orman Köylüsü Aç mı Kalacak?" dedi.
 • Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
Cengiz İnan " Devlet Orman Köylüsüne Sahip Çıkmalı " dedi.
 • Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
Şükrü Atilla " Devletten İstediğimiz Vahidi Fiyatların İyileştirilmesi" dedi
 • Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
Fahrettin Cebeci " Dikili Damgalar Ormanlarımızı Tüketiyor " dedi.
 • Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
Yaşar Uğurlu "Orman Bölge Müdürlüklerinin Dikili Satış Israrı Kooperatifleri Bitirdi" dedi
 • Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
Hasan Arslan " Orman Köylüsü Bedava Çalışıyor " dedi.
   
Türkiye Bitkileri Veri Sistemi
 • HABER DETAYI

Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL’e Kooperatifçilik Özel Ödülü verildi.

Ülkemizde 2012 tarihinde ilki gerçekleştirilen 1. Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın ardında 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı 07-10. Aralık. 2017 tarihleri arasında ATO Congresium Kongre Merkezinde Ankara’da gerçekleştirildi. Uluslararası platforma taşınması hedeflenen fuara ülkemizden ve bazı ülkelerden 140’ün üstünde kooperatif, 1000’in üstünde kooperatif temsilcisi ve 10.000’in üstünde ziyaretçi katıldı. Fuarda Çin, Rusya, İtalya, Almanya, KKTC’den kooperatifler ve kooperatif temsilcileri de yer aldı. Kooperatifler fuardaki standlarında ürünlerini ve faaliyetleri tanıtırken, fuar kapsamında gerçekleştirilen toplantılar sunuşlar yaptılar.

Fuar programı çerçevesinde ülkemiz kooperatifçilik hareketine katkı veren, bu alanda önemli çalışmalara ve projelere imza atan kooperatif liderlerine Kooperatifçilik Özel Ödülü verildi. Bu kapsamda Kooperatifçilik Özel Ödülleri AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Recep KONUK, Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir AKGÜL, Ak Parti Edirne Milletvekili ve Trakya Birlik Genel Başkanı Rafet SEZEN ile birlikte Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL’e verildi. Genel Başkanımız ödülünü düzenlenen törenle Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’nin elinden aldı.

Yapılan törende Genel Başkanımız Cafer YÜKSEL’in ın kısa bir özgeçmişi sunuldu ve kooperatifçilik hareketine yaptığı katkılar dile getirildi. Ayrıca fuar kapsamında yapılan kısa film gösterisinde ORKOOP’un çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu.